Ще один спосіб, як прибрати чорнило з килима без особливих зусиль – змастити пляму гліцерином. Але приступати до нього потрібно, якщо маніпуляції зі спиртом не допомогли. В такому випадку пропускаєте етапи миття мильним розчином і приступаєте до чищення гліцерином:
- Нанесіть засіб на пляму.
- Паперовими рушниками промокніть місце нанесення, щоб прибрати гліцерин. При необхідності повторити процедуру.
- Коли слід посвітлішає, необхідно протерти поверхню мильним розчином, що складається з теплої води, миючого засобу і гліцерину. Перемішайте ці компоненти між собою і вилийте в пульверизатор. Обробіть ділянку з плямою, по черзі збризкуючи засобом і промакуючи паперовими серветками.
- В кінці, якщо чорнило все ще не відтираються, можна нанести на забруднення кілька крапель нашатирю і також промокнути серветкою.
Не забувайте гарненько просушити килим, так як там може завестися цвіль або грибок, не кажучи вже про неприємний запах, який залишається від нашатирного спирту
- Екстрений спосіб, який допомагає виводити найскладніші забруднення. Змішайте лимонний сік з сіллю. Рівномірно нанесіть на брудну ділянку. Залиште хвилин на 10. За допомогою чистої води і губки приберіть масу з килимка.
- Також вам допоможе оцет. Змочіть ватний диск або тканинну серветку в 9%-му оцті і протріть ділянку зі слідами ягід. Обов'язково змийте його чистою водою і губкою.
- Горілку, нашатирний спирт і гліцерин змішуємо в єдиний розчин, пропорції 3:1:1. За допомогою ватного диска обробіть ділянку і залиште на 30 хвилин для реакції. Протріть залишки паперовими серветками або тканиною з натуральних матеріалів.
Обов'язково перед застосуванням цих способів робіть тест на непомітній ділянці, так як засоби досить агресивні і можуть сильно освітлити ваш килим. Але все-таки рекомендуємо звернутися в хімчистку. Наші майстри знають, як видалити плями, не пошкодивши дорогий виріб.