Ви з тих людей, кому хімічні засоби протипоказані, але килим ще не настільки поганий, щоб здавати його в хімчистку? Втомилися гуглити "килим пахне сирістю що робити"? Ось відмінні народні способи позбутися такого запаху.
1. Харчова сода. Принцип дії такий же, як у порошків, по типу Ваніша: абсорбувати бруд і сморід. Але, на відміну від хімічного аналога, сода абсолютно безпечна для здоров'я. Щоб підсилити ефект-погасіть соду теплою водою, нанесіть на поверхню, дайте висохнути і пропилососьте.
2. Ефірні масла. Вони дають виключно косметичний ефект, але якщо свіжий килим потрібен терміново, то підійдуть відмінно. Можна використовувати масло чайного дерева, лаванди, кісточок грейпфрута або інше улюблене вами масло. Додайте на склянку води чайну ложку екстракту, перемішайте і за допомогою пульверизатора нанесіть на килим.
3. Оцет. Це екстрений спосіб, як прибрати запах мокрого килима, якщо хімія не варіант. Розведіть оцет з водою 1: 1, якщо килим не сильно пахне або не розводьте взагалі, якщо запах сильний.
Нанесіть за допомогою губки, почекайте годину і змивайте проточною водою. Обов'язково гарненько просушіть килим і не кладіть назад у сирість.
Важливо: цей засіб не підходить для делікатних матеріалів. Перед застосуванням зробіть тест.
Також не забувайте, що натуральні засоби будуть менш ефективними в боротьбі з запахом цвілі і сирості, ніж хімічні або догляд в хімчистці.