Чистка килимів Одеса

Як прибрати запах сирості з килима в домашніх умовах

Запах сирості від килима – звична проблема в квартирах з поганою вентиляцією. Але цей запах криє у собі велику загрозу, ніж просто неприємний аромат. Він свідчить про цвіль, що процвітає в ворсі килима.

Спори цвілі вкрай негативно позначаються на здоров'ї і можуть стати причиною безлічі захворювань. Тому чистка килима - це питання не тільки естетики, а і здоров'я. А як прибрати запах вогкості з килима самостійно, ви дізнаєтеся в цій статті.

Спеціальні засоби очищення

Нейтралізатори відносяться до хімічних засобів, і працюючи з ними необхідно дотримуватися техніки безпеки.

Серед найбільш ефективних можна виділити такі засоби:

1. Kiehl-Omni-fresh та Nature's Miracle Stain. Обидва представлені у формі спрею і добре нейтралізують не тільки запах сирості, але й тютюну або екскрементів тварин.

Але варто враховувати, що як спреї вони не можуть проникнути вглиб ворсу і причина запаху, так і залишиться всередині килима. Ці спреї найкраще наносити на суху поверхню. Переваги: відносна дешевизна і приємний нейтральний аромат, що не віддає хімією.

2. Udalix Ultra та Ваніш. Ці засоби випускаються у вигляді порошків, до складу яких входять кисневмісні відбілювачі, ензими і приємна віддушка. Вони проникають всередину ворсу і ефективніше борються з причиною неприємних ароматів – цвіллю. Вони відносно недорогі і їх можна знайти в найближчих господарських магазинах.

3. Плямовивідник Help. Якщо ви спробували купу варіантів, але так і не знайшли, чим прибрати запах з килима – цей засіб повинен допомогти. Він також випускається у вигляді спрею, але до складу входять сильнодіючі хімікати, які активно нейтралізують спори цвілі.

Так як засіб досить агресивний, обов'язково користуйтеся гумовими рукавичками і маскою. Намагайтеся не вдихати засіб. Після обробки ретельно промийте руки.

Існує величезна кількість засобів, розрахованих на нейтралізацію неприємних запахів, але ці зарекомендували себе як найбільш ефективні.

Але не варто забувати, що це все-таки хімія і деяким людям вона може не підійти. Якщо ви алергік, у вас є діти або килим в такому стані, що самостійно з ним вже нічого не зробити – зверніться до професіоналів в хімчистку, вони зроблять всю роботу за вас.


Народні засоби

Ви з тих людей, кому хімічні засоби протипоказані, але килим ще не настільки поганий, щоб здавати його в хімчистку? Втомилися гуглити "килим пахне сирістю що робити"? Ось відмінні народні способи позбутися такого запаху.

1. Харчова сода. Принцип дії такий же, як у порошків, по типу Ваніша: абсорбувати бруд і сморід. Але, на відміну від хімічного аналога, сода абсолютно безпечна для здоров'я. Щоб підсилити ефект-погасіть соду теплою водою, нанесіть на поверхню, дайте висохнути і пропилососьте.

2. Ефірні масла. Вони дають виключно косметичний ефект, але якщо свіжий килим потрібен терміново, то підійдуть відмінно. Можна використовувати масло чайного дерева, лаванди, кісточок грейпфрута або інше улюблене вами масло. Додайте на склянку води чайну ложку екстракту, перемішайте і за допомогою пульверизатора нанесіть на килим.

3. Оцет. Це екстрений спосіб, як прибрати запах мокрого килима, якщо хімія не варіант. Розведіть оцет з водою 1: 1, якщо килим не сильно пахне або не розводьте взагалі, якщо запах сильний.

Нанесіть за допомогою губки, почекайте годину і змивайте проточною водою. Обов'язково гарненько просушіть килим і не кладіть назад у сирість.

Важливо: цей засіб не підходить для делікатних матеріалів. Перед застосуванням зробіть тест.

Також не забувайте, що натуральні засоби будуть менш ефективними в боротьбі з запахом цвілі і сирості, ніж хімічні або догляд в хімчистці.


Made on
Tilda