Чистка килимів Одеса

Як прибрати фарбу з килима

Творчим людям і батькам малюків як нікому відома проблема з фарбою, що розлилася на килим. Але якщо діяти оперативно і знати, чим очистити пляму від фарби, ваш килимок можна врятувати після будь-якої «аварії».
Спосіб видалення плями залежить від того, яким типом фарби забруднено виріб.

Акрил

Головна проблема фарбувальних засобів на основі води і акрилу – вони дуже швидко розтікаються по поверхні. В першу чергу ви повинні зменшити радіус забруднення і не дати плямі розтектися по всьому килиму.

1. Використовуйте серветки і паперові рушники, щоб прибрати вологу.

2. Промокуючими рухами видаліть максимальну кількість фарби. Робіть це акуратно, щоб не втерти її вглиб ворсу.

3. Коли велика частина фарби залишилася на серветках, візьміть гліцерин і за допомогою паперового рушника акуратно видаліть залишки фарби, які проникли в ворс.

4. Після цього нанесіть на ворс ацетон або рідину для зняття лаку. Але переконайтеся, що ці засоби не зашкодять килиму. Для цього заздалегідь зробіть невеликий тест на його маленькій ділянці. Промокуючими рухами приберіть залишки ацетону.

5. Не забудьте просушити килим і пропилососити.

Латекс

Основна відмінність цього типу фарби від акрилу – вініл в складі. І спосіб позбутися від такого плями схожий з попереднім.

1. Не дайте барвнику розтектися. Використовуйте для цього тканинні серветки.

2. Змішайте безбарвний миючий засіб з теплою водою і за допомогою м'якої губки або білої тканини прибирайте фарбу, рухаючись від країв до центру.

3. Добре просушіть килим, щоб на ньому не завелася цвіль.

4. В кінці ретельно пропилососьте.

Не забувайте, що не варто терти пляму, щоб барвник не проник глибоко в ворс, звідки його буде складно вивести навіть фахівцям.

Масло

Це одне з найскладніших, але і найчастіших забруднень. Воно вимагає оперативної роботи і знань, як прибрати фарбу з килима. Не дайте плямі засохнути, інакше самостійно позбавитися від слідів буде вкрай складно.

1. Щоб прибрати пляму, вам буде потрібен розчинник. Це досить агресивний засіб, який може знебарвити килим. Тому перед його застосуванням, зробіть тест на невеликому малопомітному ділянці вироби.

2. Зберіть максимальну кількість фарби шпателем або негострим ножем. Щоб вона не проникла глибше в ворс - не шкребіть пляму, а обережно підчепіть.

3. Промокніть пляму чистою білою серветкою, але не втирайте.

4. Нанесіть на серветку розчинник або скипидар. Він допоможе акуратно відокремити барвник від ворсу. Чи не вдавлюйте серветку і не тріть поверхню.

5. Змішайте безбарвний миючий засіб з теплою водою і м'якою губкою отмойте забруднення.

6. Ретельно просушіть килим і пропилососьте.

Не забувайте про техніку безпеки при роботі з агресивними речовинами. Обов'язково використовуйте захисні рукавички, відкрийте вікно.

Якщо ви не помітили пляму і вона встигла висохнути (особливо це стосується масляних фарб), не намагайтеся позбутися від нього самостійно. Краще зверніться до фахівців, які знають, як очистити килим від фарби за допомогою спеціальних засобів.
Made on
Tilda