Неможливо просто так взяти і закинути килим в пральну машину, попутно заливаючи засобом для прання білизни і ставлячи віджим на максимум. Точніше, можна, звичайно, але після таких маніпуляцій місце йому на звалищі.
Шерстяні килими піддаються пранню, але процес не такий простий, як хотілося б. Ось деякі поради, як почистити улюблений килим і не "вбити" його остаточно:
- Ніякого прання у пральній машині. Великі килими туди просто не помістяться, а у маленьких є ризик деформуватися і позбутися ворсу. Шерстяний килим потрібно чистити вручну і дуже обережно, за допомогою спеціальних щіток з каучуковою щетино
- Використовуйте лише спеціальні порошки і засоби для чищення килимових виробів. В ідеалі – шерстяних виробів. Порошки для прання одягу не підійдуть, так як більшість містять відбілюючі хімікати або кольорові гранули для посилення кольору, що може негативно відбитися на забарвленні килима. На світлому ворсі з'являться веселі різнокольорові плями, а темний покриється світлими лисинами.
- Прати тільки в прохолодній воді. Якщо у вас з'явилося бажання повністю випрати килим, використовуйте тільки прохолодну або холодну воду. Гаряча вода може деформувати основу і пошкодити ворс.
- Ні в якому разі не залишайте вологий килим скрученим. Крім виникнення цвілі і неприємного запаху сирості, може початися процес гниття, так як шерсть це натуральний біорозкладаний матеріал. З мінімальних неприємних наслідків - він деформується, і ви його вже самі не розгорнете.
- Сушіть, як в останній раз. Шерсть дуже не любить вологу і якщо ви вирішили випрати килим, то стежте за тим, щоб він добре просох і, бажано, швидко. Але не використовуйте обігрівачі.
Килими з натуральної шерсті річ не дешева і подумайте, чи готові ви з ним розлучитися, якщо щось піде не так. Виправляти завжди важче, ніж зразу зробити добре. Не потрібно заново винаходити велосипед, адже чистка шерстяних килимів – звична справа для професіоналів нашої хімчистки.