Чистка килимів Одеса

Чи можна прати шерстяний килим?

Рано чи пізно настає момент, коли улюблений килимї потребує прання. Якщо синтетичний ворс без проблем переносить водні процедури, то що ж буде з шерстю? Чи можна прати шерстяний килим, чим і як? – на ці питання ми відповімо в даній статті.

Важливі нюанси

Неможливо просто так взяти і закинути килим в пральну машину, попутно заливаючи засобом для прання білизни і ставлячи віджим на максимум. Точніше, можна, звичайно, але після таких маніпуляцій місце йому на звалищі.

Шерстяні килими піддаються пранню, але процес не такий простий, як хотілося б. Ось деякі поради, як почистити улюблений килим і не "вбити" його остаточно:

  • Ніякого прання у пральній машині. Великі килими туди просто не помістяться, а у маленьких є ризик деформуватися і позбутися ворсу. Шерстяний килим потрібно чистити вручну і дуже обережно, за допомогою спеціальних щіток з каучуковою щетино

  • Використовуйте лише спеціальні порошки і засоби для чищення килимових виробів. В ідеалі – шерстяних виробів. Порошки для прання одягу не підійдуть, так як більшість містять відбілюючі хімікати або кольорові гранули для посилення кольору, що може негативно відбитися на забарвленні килима. На світлому ворсі з'являться веселі різнокольорові плями, а темний покриється світлими лисинами.

  • Прати тільки в прохолодній воді. Якщо у вас з'явилося бажання повністю випрати килим, використовуйте тільки прохолодну або холодну воду. Гаряча вода може деформувати основу і пошкодити ворс.

  • Ні в якому разі не залишайте вологий килим скрученим. Крім виникнення цвілі і неприємного запаху сирості, може початися процес гниття, так як шерсть це натуральний біорозкладаний матеріал. З мінімальних неприємних наслідків - він деформується, і ви його вже самі не розгорнете.

  • Сушіть, як в останній раз. Шерсть дуже не любить вологу і якщо ви вирішили випрати килим, то стежте за тим, щоб він добре просох і, бажано, швидко. Але не використовуйте обігрівачі.

Килими з натуральної шерсті річ не дешева і подумайте, чи готові ви з ним розлучитися, якщо щось піде не так. Виправляти завжди важче, ніж зразу зробити добре. Не потрібно заново винаходити велосипед, адже чистка шерстяних килимів – звична справа для професіоналів нашої хімчистки.


Способи прання килима з шерсті

Існують два способи чищення килимових виробів: вологий і сухий. Для килима з шерсті рекомендуємо вибирати сухий метод.

  • Чистка снігом. Покладіть килимок на чистий сніг і їм же присипте зверху. Якщо ворс короткий, то ракеткою для вибивання килимів вибийте пил з основи, а поверхню змітіть віником або щіткою. Для довгого ворсу теж можна використовувати вибивалку, але поверхню доведеться вичісувати щіткою, бажано, з каучуковою щетиною. Не забудьте гарненько просушити виріб.

Вибираючи, чим прати шерстяний килим, зверніть увагу на ці засоби:

  • Порошок. Відмінно показали себе порошки для сухого чищення, по типу Ваніша. Розподіліть засіб на поверхню, почекайте час, який написано в інструкції і пропилососьте. З "народних" засобів для сухого чищення можна спробувати соду, але ефект буде гірше.

  • Шампунь. Його використання відноситься до вологого методу. Змішайте засіб з водою до утворення піни і нанесіть її на поверхню, як сказано в інструкції. Зачекайте потрібну кількість часу і пропилососьте. Обов'язково просушіть килим.

Килими з натуральної шерсті річ дорога, а"танці з бубном" ніхто не любить. Ідеальний варіант - гарантовано отримати чистий і цілий килимок при мінімумі докладених зусиль можна в нашій хімчистці. Ми зробимо всю важку роботу за вас.


Made on
Tilda