Чистка килимів Одеса

Як чистити килим з довгим ворсом

Головна проблема килимів з довгим ворсом – їх набагато важче чистити, ніж ті, що з середнім або коротким ворсом. Але виглядають вони ефектніше, і як же приємно по ним ходити. За це можна пробачити і складне прибирання, і часті звернення в хімчистку. У цій статті ми підготували базові поради, як чистити килим з довгим ворсом.

Загальні рекомендації

Ці прості рекомендації, якщо виконувати їх регулярно, допоможуть вашому килиму довше залишатися чистим і свіжим.

1. Пилосос - ваш кращий друг. Чистіть килим з довгим ворсом не рідше 2-3 разів на тиждень. Чим частіше, тим краще.

2. Не лінуйтеся взимку вибивати килим. Як би добре ви його не чистили, дрібний пил все одно залишається всередині ворсу. Ви побачите, наскільки чистіше він стане після зимового прибирання.

3. Якщо затіяли вологе чищення, подумайте заздалегідь, де сушити килимок. Килимове покриття, особливо натуральне, дуже не любить вогкість, і в ньому легко може завестися цвіль або грибок.

4. Всі забруднення треба виводити не зволікаючи. Недолік довгого ворсу в тому, що в'їдаються плями прибрати самостійно практично неможливо.

5. Перш ніж чистити килимок будь-яким засобом, обов'язково робіть тест на маленькій малопомітній ділянці.

6. Віддавайте виріб в хімчистку не рідше разу на півроку. Чистка килима з довгим ворсом — процес складний, і на 100% з ним впорається тільки професіонал зі спеціальним обладнанням і засобами.

Безпечна чистка содою

Перевага соди, як засобу для чищення килимів - в безпеці для більшості матеріалів (шовк і віскозу перевіряйте перед чищенням). Також вона екологічна, не забруднює навколишнє середовище або повітря хімічними випарами. Безпечна для алергіків, дітей, людей з астмою.

Сода-чи не єдиний абсорбуючий засіб, який можна повністю прибрати за допомогою пилососа. На відміну від крохмалю або порошку для прання, вона не забивається в довгий ворс, і чистка проходить швидше.

Ось один із способів, як почистити килим-травичку за допомогою соди:

1. Приготуйте розчин для чищення, змішавши 1 ст.ложку соди і 1 л холодної води.

2. Залийте вийшло засіб в пульверизатор і нанесіть на поверхню килима, але без фанатизму, щоб не залишилося мокрих плям.

3. За допомогою жорсткої щітки ретельно вичистіть ворс.

4. Дайте поверхні просохнути і пропилососьте її.

5. В ідеалі, килимок непогано було б вибити на вулиці на перекладині або снігу, щоб напевно вичистити весь пил.

Різні способи чищення

Існує багато видів забруднень, і, щоб описати все, знадобиться багато часу. Тому даємо список найпоширеніших плям і засобів для домашнього використання, які допоможуть їх видалити.

1. Плями від фломастера добре виводить перекис водню. Але застосовувати її потрібно обережно, так як можна знебарвити ворс. Також для чищення слідів від фломастера відмінно підійде суміш спирту і господарського мила.

2. Відмити кров допоможе крижана вода. Використовуйте цей спосіб відразу, не чекаючи, коли кров висохне.

3. Почистити килим від слідів чорнила можна, використовуючи спирт або лак для волосся.

4. Масло або жир виводяться сіллю або сумішшю оцту з лимонним соком 1:1. Перед застосуванням цього засобу обов'язково зробіть тест.

5. Сечу тварини найпростіше вивести, зробивши розчин оцту і води 1:2. Обприскати поверхню з пульверизатора з цим засобом.

6. Чистити килим-травичку світлого відтінку можна за допомогою спирту, перекису або оцту, але уникайте будь-яких пігментованих засобів, типу кольорового мила або бензину.

Якщо ваш килим зроблений з натуральних матеріалів або дуже дорогий для вас, рекомендуємо не займатися чищенням застарілих плям і великих забруднень самостійно. Краще довірити свій скарб професіоналам.
Made on
Tilda