Чистка килимів Одеса

Як почистити килим без пилососа

Майже у кожного в будинку в якості декору або для утеплення, є хоча б один килим. Ми їх регулярно чистимо, миємо й пилососимо. Це стало такою буденністю, що вже й не помічаємо, наскільки техніка полегшує нам побут.

Помітно стає тільки тоді, коли вона виходить з ладу, а ми дивимося на килимок і не знаємо, що робити. У цій статті ми розберемося, як почистити килим без пилососа і що робити, якщо потрібна термінова чистка.

Чистка килима підручними засобами

Для якісного регулярного чищення не обов'язково мати спеціальний миючий пилосос і специфічні засоби. Досить якісної щітки, декількох губок і щільно набитого віника.

Так, зі спеціальними пристосуваннями швидше і простіше, але уявімо, що ми потрапили в ситуацію, коли доступні тільки підручні засоби.
  • Сіль. У літню пору, щоб трохи почистити килим від пилу, можна використовувати велику сіль. Просто розсипаєте сіль на поверхню, розподіляєте щіткою, а вологим віником, змоченим в мильній воді, змітаєте всю сіль.

  • Сода. Діє так само як сіль: абсорбує в себе пил і бруд. Але вона набагато дрібніше і просто так змести її буде проблематично. Чистка килима нею буде найбільш ефективна за допомогою сухої щітки.

  • Сніг. У зимовий час це ідеальний варіант чищення килимових виробів від пилу і сміття. Просто покладіть килимок на сніг і засипте його зверху. Вибивайте до тих пір, поки сніг не буде відносно чистим. Підмітите припорошений ворс віником. Якщо в теплі сніг розтанув, просушіть виріб.

  • Скотч або Липка стрічка. Так, дрібне сміття і шерсть можна зібрати вручну, за допомогою спеціальної липкої стрічки для одягу або використовуючи зовсім бюджетний варіант – скотч.

Можна вигадати і свої методи чищення килимів, але краще не винаходити заново колесо, а віддати свою улюблений килимок в хімчистку. Там не тільки від пилу позбудуться, але також від старих плям і навіть продезинфікують, якщо потрібно.


Чистка побутовою хімією

Але що робити, якщо проблема не тільки в пилу або дрібному смітті? Як помити килим без пилососа, і видалити плями?

В першу чергу-видаляйте їх відразу після появи. Не чекайте, коли пляма засохне, в'їсться в ворс і стане частиною виробу. Щоб видалити забруднення, визначте матеріал, з якого зроблений ваш килим або ковролін.

Найчастіше, використовується синтетика, так як вона простіше в чищенні і не вимагає спеціального догляду. Якщо виріб з натуральних матеріалів, рекомендуємо подивитися інші наші статті або віддати на чистку професіоналам і полегшити собі життя.

  • Шампуні. Найпопулярнішим шампунем для чищення килимів зараз є Vanish. Його можна купити майже в будь-якому господарському магазині. Але це не єдиний варіант. Добре себе показали Help, Vox, Udalix Ultra і піна Nordland. Вам достатньо мати два засоби: Vanish для короткого ворсу і Nordland для довгого, щоб почистити всі килими у вашому домі.

  • Спрей. І тут також одним з кращих засобів вважається Vanish. Спреї хороші тим, що їх не потрібно пилососити і за рахунок розпилення можна обробити велику площу. Мінус: спрей не проникає глибоко в ворс і грунтовно почистити виріб не вдасться. Для цього є шампуні і піни.

Якщо ваш улюблений килим так сильно забруднився, що пилосос йому життєво необхідний – не влаштовуйте ритуальні танці, намагаючись підібрати відповідний спосіб очищення.

Краще одразу зверніться до професіоналів, які зроблять всю брудну і важку роботу за вас.

Made on
Tilda