Чистка килимів Одеса

Як очистити килим від воску свічки

Дуже неприємна ситуація, коли через одний необережний рух свічка падає на підлогу, обливаючи його воском. Або просто не догледіли, і він накапав на килим. У цій статті ми розповімо, як очистити килим від воску свічки самостійно.

Але попереджаємо: якщо у вас дорогий виріб ручної роботи або площа забруднення велика, є ризик зіпсувати річ. Краще відразу звернутися до майстрів хімчистки, щоб отримати свіжий і чистий килим без плям.

Прозорий парафін

Прозорий парафін прибрати з килима найпростіше, так як він не містить барвників, які в'їдаються в ворс.

Щоб очистити килим від парафіну, вам знадобляться: праска, чиста тканина, багато паперових серветок, м'яка щітка.

1. Дочекайтеся, поки парафін повністю застигне. Не чіпайте його одразу після потрапляння на поверхню. Поки парафін рідкий, він може ще більше проникнути вглиб ворсу, і прибрати його звідти буде складно.

2. Тупим ножем або ложкою зішкрібіть максимальну кількість застиглого воску. Пропилососьте килим, щоб видалити утворилася дрібну крихту.

3. Покладіть на пляму паперову серветку, а зверху чисту тканину, що добре вбирає вологу.

4. Поставте праску на мінімальну потужність, бажано, в делікатний режим.

5. Пропрасуйте тканину, змінюючи серветку кожен раз, коли вона вбере достатню кількість воску. За допомогою цього способу можна прибрати взагалі весь парафін без сліду.

6. В кінці, коли на серветці вже не залишиться слідів, акуратно прочешіть ворс м'якою щіткою. Вона повинна легко проходити по поверхні, не застрягаючи.

7. Якщо на серветці вже не залишається слідів, але щітка не може легко проходити по ворсу, протріть пляму спиртовим розчином. Але пам'ятайте, що спирт може знебарвити килим, тому спочатку зробіть тест на невеликій ділянці.

Натуральний віск

Натуральний віск відрізняється від парафіну тим, що в його складі є жири і ефіри.

Також у нього не прозорий кольору з жовтим відтінком, і він може забарвити світлий ворс. Такі плями складніше видалити. Вони вимагають більш агресивних засобів, як скипидар і нашатир, щоб прибрати жир. Ось один із способів, як прибрати свічку з килима:

1. Змішайте нашатир зі скипидаром в пропорції 1:1, і за допомогою губки нанесіть на пляму. Пам'ятайте, що ці кошти досить агресивні і можуть знебарвити ворс. Не забудьте зробити невеликий тест на малопомітній ділянці.

2. Зачекайте 30 хвилин.

3. М'якою щіткою видаліть засіб разом з воском.

4. Пропилососьте і дайте добре просохнути.

Не потрібно намагатися швидше висушити килим за допомогою фена або інших приладів. Це може привести до деформації покриття. Досить буде припідняти мокру ділянку і залишити в добре провітрюваному приміщенні.

Віск з барвниками

Головна проблема у видаленні плям від нього-пігмент, який може вбратися в ворс. У цьому випадку перед тим як прибрати віск з килима — промийте пляму.

1. Видаліть більшу частину воску за допомогою праски і серветок, як у випадку з прозорим парафіном. Але не відтирайте його спиртом.

2. Коли серветка перестане вбирати парафін, нанесіть на забруднення спеціальний засіб для чищення килимів. Або зробіть мильний розчин, змішавши безбарвний мильний засіб і теплу воду.

3. Зачекайте, поки засіб для чищення почне діяти, як зазначено в інструкції. Якщо мильну суміш робили самостійно, за допомогою м'якої губки очистіть пляму промокуючими рухами.

4. Промийте килим чистою водою і просушіть.

5. Якщо на поверхні все ж залишилися невеликі сліди, відітріть їх спиртом. Не забудьте попередньо провести тест-капнути трохи спирту на маленьку ділянку покриття.

6. Ретельно пропилососьте килим.

Ці поради допоможуть вам вивести плями від свічки будь-якого походження. Але, якщо у вас дорогий килим з шовку, віскози або виріб ручної роботи, рекомендуємо звернутися до професіоналів.
Made on
Tilda