Чистка килимів Одеса

Як видалити клей з килима

Дуже поширена проблема у творчих особистостей і сімей з маленькими дітьми – пролитий на килим клей. Від нього непросто позбутися і навіть невелика пляма значно псує вигляд. У цій статті ми розберемося:

  • як прибрати клей з килима, не пошкодивши поверхню;
  • чим відмити "Момент " і ПВА;
  • які засоби обов'язково повинні бути вдома на такий випадок.

Якщо ви власник килима з натуральної шерсті, шовку або зробленого вручну – дуже не рекомендуємо справлятися з таким важким забрудненням самостійно. Довіртеся професіоналам. Ми знаємо, як видалити навіть найскладніші плями і зробити ваш килимок ідеально чистим і свіжим.

Як видалити свіжі плями від клею

Пам'ятайте, що свіжі плями прибирати завжди простіше, ніж засохлі або ті, щов'їдаються згодом. Хороша новина в тому, що ПВА без проблем розводиться водою і для чищення вам не будуть потрібні спеціальні засоби. При роботі з ним досить тримати при собі упаковку вологих серветок.

1. Якщо пляма невелика і свіжа, візьміть вологі серветки або намочіть чисту ганчірку водою і акуратно витріть ділянку у напрямку від країв до центру, щоб не збільшити площу забруднення.

2. Якщо ПВА вилилося багато і площа забруднення велика, зніміть більшу частину клею ложкою, а залишки витріть чистою тканиною або губкою, змоченою в мильному розчині: 1 ст.л миючого речовини на 1 склянку теплої води. Коли пляма піде, витріть поверхню за допомогою губки і чистої води, щоб прибрати мильний наліт. Відкрийте вікно і дайте килимку добре просохнути, щоб в ньому не завелася цвіль.

3. Якщо ПВА засох, не намагайтеся зняти суху плівку. На поверхні килимового покриття можуть залишитися лисини і тоді його вже ніяк не врятувати. Змочіть ганчірку теплою водою і покладіть на ділянку з плямою на 15-20 хвилин. Після цього очистіть пляму круговими рухами, як зазначено в пунктах вище. Є кілька засобів, які допоможуть відмити клей. Його також можна почистити за допомогою спирту. Налийте на ганчірку етиловий спирт і протріть брудну ділянку без сильного натиску.

Ці способи підходять також для чищення одягу, фіранок або меблів, забруднених клеєм. Але найнадійнішим способом буде віддати килим в професійну хімчистку, особливо, якщо пляма велика і вже засохла.

Як прибрати застарілі плями

Суперклей-це майже 100% смерть виробу, але є спосіб, як очистити килим від клею Момент самостійно. Для цього потрібно мати вдома безбарвну рідину для зняття лаку або ацетон, розчинник для фарб або WD-40.

Принцип видалення суперклею той же, що і воску:

1. Беремо гарячу праску, кілька паперових рушників, бавовняну або лляну тканину.

2. Кладемо на забруднену ділянку паперову серветку, поверх неї стелимо тканину і гарячою праскою пропрасовуємо поверхню. Від дії високої температури клей почне "тонути" і вбиратися в папір. Змініть стільки серветок, скільки буде потрібно, щоб на них не залишалося слідів.

3. Для старих плям рекомендуємо скористатися ацетоном, розчинником або засобом для зняття лаку. Просто протріть поверхню будь-яким з цих коштів, але пам'ятайте, що розчинник негативно впливає на фарбу, тому на темних килимах можуть залишитися світлі ділянки. Їх згодом доведеться зафарбовувати барвником для тканини.

Не забувайте про техніку безпеки, працюючи з хімікатами. Одягайте захисні рукавички, відкривайте вікна і зробіть тест на невеликій ділянці килима. А краще віддайте його в хорошу хімчистку, де знають не тільки як вивести супер клей, але і як позбутися від цвілі, жиру або інших важко виводяться забруднень. Через кілька годин ваш килимок буде виглядати краще, ніж в день покупки.


Made on
Tilda