Домашній пил-невід'ємна частина мікроклімату в приміщенні, але надмірна її кількість небезпечна а для людей з алергією висока концентрація може стати смертельною. Також це не найкращий сусід для дітей або людей похилого віку.
Якої шкоди може завдати запорошений килим:
1. Поява симптомів алергії: головні болі, закладеність носа, чхання, проблеми з диханням, свербіж, сльозяться очі і т.д. Багато хто плутає алергію з грипом або застудою, але якщо симптоми довго не проходять, зверніть увагу на кількість пилу в приміщенні і особливо — на килимі.
2. Кліщі. Вони хоч і мікроскопічні, але у великих кількостях і при тривалому контакті можуть потрапляти в дихальні шляхи і викликати різні захворювання.
3. Віруси і бактерії. Побутовий пил-ідеальне середовище для розмноження вірусів і бактерій. Якщо останнім часом ви зачастили хворіти на грип або застуду, в цьому може бути винен давно не чищений килим.
4.Грибок. Від цієї біди не так просто позбутися і він прекрасно себе почуває в середовищі улюбленого килимка або дивана.
5. Яйця гельмінтів. Вони проникають в будинок на вуличному взутті або з домашніми тваринами, і стають проблемою всієї родини. Ці непрохані гості можуть жити в ворсі килима протягом трьох років.
Головні "пилозбірники" в будинку — килими, меблі та штори. Але "пилозбірники" в хорошому сенсі, так як вбирають в себе пил, і вона не літає по дому, потрапляючи в ніс і легені. Щоб від неї позбутися, раз на півроку потрібна чистка запорошеного килима. Звичайна регулярне прибирання пилососом теж необхідна, але в самій глибині ворсу залишається бруд, яку не вичистити ні щітками, ні побутовим пилососом.