Чистка килимів Одеса

Поради по догляду за килимами

Килим на підлозі – предмет інтер'єру, який в одну мить змінює дизайн кімнати, додасть їй тепла і затишку. Абсолютно не важливо, купили ви його на ринку, він дістався вам від бабусі або ж це ультра нова дизайнерська модель, придбана в спеціалізованому салоні. Будь-яке підлогове покриття вимагає ретельного догляду, про це і поговоримо далі.

Особливості догляду за килимами

Щоб покриття для підлоги прослужило довше і з часом не втратило первісний вигляд, слід знати кілька важливих рекомендацій:

1. Часто на килимі є інструкція з експлуатації з видом матеріалу і відповідними засобами для чищення, уважно вивчіть етикетку.

2. Найкраще покриття для підлоги чистяться за допомогою пилососа, але пам'ятайте, що пилососити проти ворсу не можна – є вірогідність пошкодити структуру виробу.

3. Видаляйте плями одразу, як тільки помітили. Чим довше бруд буде залишатися на ворсинках, тим складніше буде її чистити.

4. Вибивайте килим з зворотнього боку палицею з м'якими прутами. Це допоможе зберегти презентабельний зовнішній вигляд. При цьому вішати виріб потрібно на мотузку, щоб не пошкодити нитки Паласу.

5. Пам'ятайте, що килими зберігаються тільки в рулонах, тому якщо його потрібно прибрати або перевезти, не складайте його. На місці згинів утворюються залисини і вм'ятини, позбутися від яких досить складно.

6. Для тривалого зберігання шерстяні покриття для підлоги потрібно вичистити і висушити, після цього обробити аерозолем проти молі.

7. Щоб зберегти улюблений предмет інтер'єру в належному вигляді, оберніть рулон папером і помістіть в поліетиленовий пакет або чохол. Чи не стеліть килим на вологу підлогу і стежте за повітряним потоком в приміщенні.

8. Кімната повинна добре провітрюватися, щоб пил і волога не осідали на ворсинках.

Як доглядати за новим килимом

Якщо у вашому будинку з'явився новий килим, зверніть увагу, що доглядати за ним потрібно ретельно. Погодьтеся, навіть дизайнерська річ навряд чи додасть інтер'єру відчуття комфорту і затишку, якщо буде в непривабливому стані.

Зазвичай килимові покриття мають певну кількість "заводського пуху", який з часом зникне. Тому не лякайтеся, якщо сміття буде трохи більше. В такому випадку врятує регулярне чищення килима, яке допоможе швидше позбутися від вільних волокон у виробі.

Новий палас вимагає чистки частіше, ніж вже використаний. Але якщо ви вирішили провести "велике прання", обов'язково дивіться на ярлик, де вказані дозволені способи і засоби для обробки ворсу. У будь-якому випадку, перед повною обробкою, спробуйте нанести побутову хімію на невелику ділянку, щоб перевірити, чи не зашкодить цей засіб.

Килим з натуральних матеріалів: рекомендації по догляду

Підлогове полотно з натуральних матеріалів виглядає стильно і елегантно, але і догляд за ним повинен бути куди серйозніше. Наприклад, для плетених килимів не використовуйте насадку на пилосос для килимових покриттів, в даному випадку слід поміняти її на щітку для твердих підлог.

Постарайтеся не прати вироби з натуральних волокон. До таких речей потрібно особливий підхід, як варіант — глибока чистка піною. Полотно не буде намокати, а за допомогою піни ви видалите бруд і пил. Але не обробляйте килим побутовою хімією занадто часто, адже ці кошти поступово роз'їдають ворс.

До натуральних килимів витканим вручну треба ставитись з особливою дбайливістю і намагайтеся вибрати засоби по догляду з найбільш безпечним складом. А краще довірити свій скарб професіоналам, адже зазвичай це старовинні вироби, і будь-який необережний рух може порушити їх цілісність.

Made on
Tilda