Чистка килимів Одеса

Чистка світлого килима: корисні поради

Світлий килим в перші тижні після покупки виглядає свіжим і сяючим. Але незабаром на ньому з'являються плями, він сіріє і покривається пилом, яка вбивається глибоко в ворс. Через рік після покупки його стає просто не впізнати. Не забувайте мінімум раз рік, а краще частіше, повністю чистити його і освітлювати. Чим почистити світлий килим-розповімо в цій статті.

Вам знадобляться прості засоби, які є у кожної господині:

  • сода;

  • оцет;

  • миючий засіб або пральний порошок.

А ще, щоб килим довгий час залишався чистим, необхідно мінімум раз на тиждень на середній потужності його пилососити і не лінуватися витирати бруд відразу, а не коли він вже вбрався.

Особливості догляду за світлим
килимом

На відміну від темного ворсу, для чищення світлого килима потрібно більше часу і саму чистку потрібно проводити частіше. На ньому помітні навіть незначні плями і розводи. Ми рекомендуємо використовувати для чищення професійну хімію. Але якщо застосування для вас неможливо, спробуйте скористатися «народними засобами» або послугами хімчистки.

Щоб килимок довше залишався чистим, необхідно виконувати прості рекомендації:

1. Пилососьте його мінімум раз на тиждень, а краще частіше.

2. Пилососьте у напрямку ворсу (особливо це стосується дорогих килимів ручної роботи).

3. Перш ніж приступити до чищення, визначте матеріал вироби. Деякі не переносять кислотні засоби, а для інших згубна волога. Поцікавтеся у продавця, чим краще очищати ваш килим.

4. Не лінуйтеся відразу витирати пролиту рідину і свіжі плями.

5.Якщо для чищення ви використовуєте «народні засоби», протестуйте їх на невеликій ділянці килимового покриття, так як воно може поміняти колір.

6. Якщо палас дійсно дорогий або рідкісний, не варто проводити над ним експерименти. Цей той випадок, коли краще зайвий раз не економити і віддати на чистку професіоналам. Ви не будете переживати про збереження улюбленого килимка.

Як виводити плями зі світлого килима

Сода і оцет – перевірені роками кошти. Вони дійсно чистять. Сода вважається найбільш щадить. Але через те, що це засіб максимально м'яке, вона може не впоратися з сильними забрудненнями. В цьому випадку для видимого ефекту потрібно почистити килимове покриття кілька разів або додати оцет.

Чистка світлих килимів вимагає багато часу і зусиль. Не факт, що самостійно ви зможете впоратися з цим завданням. Але прості забруднення без проблем можна почистити вдома.

Якщо на поверхні є якісь плями, змішуємо соду з водою до стану густої сметаноподібної кашки. Втираємо її в поверхню килима, чекаємо 30 хвилин і пилососимо. При необхідності повторюємо процедуру.

При вологому прибиранні, на заздалегідь почищений килимок наносимо розчин з 1 ст.л 70% оцту і 4 ст. л теплої води на видимі плями, м'яко втираючи засіб, і протираємо світлою сухою тканиною. Посипаємо зверху содою і даємо повністю висохнути. Кілька разів пилососимо поверхню килима.

Як відбілити килим

Згодом ворс темніє і тьмяніє. Щоб цього не сталося, рекомендуємо раз в кілька місяців повністю відбілювати килимок.

1. Найпростіший варіант-пропилососити його, посипати зверху суху соду, почекати 30 хвилин і пилососити знову, щоб зібрати весь бруд. Килимове покриття буде виглядати свіже і піде неприємний запах.

2. Екстрений засіб для відбілювання - суміш води, соди, оцту і прального порошку. На 1 літр теплої води беремо по столовій ложці порошку, соди і оцту (70%). Змішуємо, виливаємо в пульверизатор і розпилюємо на заздалегідь почищений палас. Після 5 хвилин очікування м'якою щіткою витираємо видимі плями. Сухими білими ганчірками сушимо поверхню килима, чистити необхідно у напрямку ворсу. Розвішуємо сушитися в добре провітрюваному місці.

У будь-якій незрозумілій ситуації краще не експериментувати, а довіритися професіоналам. Хімчистка буде коштувати набагато дешевше, ніж покупка нового килима.

Made on
Tilda